Najlepsze piece i kotły c.o.

Najlepsze piece i kotły c.o.
Życie proekologiczne jest nie tylko kwestią mody ale także i potrzeby. Kiedy przyroda ulega coraz większej degradacji, obserwujemy coraz poważniejsze skutki zniszczenia środowiska, jak ocieplenie klimatu, wszechobecne śmieci, spalimy, smog.

Warto ukierunkować swoje działania w zakresie ochrony środowiska. Nie trzeba wielkich i spektakularnych czynów, wystarczy zorganizować swoje życie i swoich bliskich w sposób proekologiczny. Zacznijmy od swojego podwórka, swojego domu. Stworzymy inteligentny dom, gdzie jego elementy będą przyjazne dla środowiska. Jednym z nich jest na pewno kwestia zapewnienia ciepła. Kluczową kwestią jest wybór źródła ogrzewania dla domu czy mieszkania.
Podstawą doboru kotła do instalacji centralnego ogrzewania jest bilans cieplny ogrzewanych pomieszczenia. Przyjazne dla środowiska są kotły stalowo-węglowe, służą do podgrzewania wody w instalacjach systemu otwartego, mogą pracować w układzie grawitacyjnym lub pompowym. Źródłem energii w kotłach stalowo-węglowych jest węgiel kamienny suchy, groszek. Znajdują zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w domach mieszkalnych, pawilonach handlowych, warsztatach, gospodarstwach wiejskich, szklarniach. Wyposażone w automatyczny podajnik i specjalny retortowy palnik węglowy oraz dodatkowo w ruszt żeliwny, umożliwiający tradycyjny sposób palenia w przypadkach szczególnych np. braku prądu, awarii podajnika lub innego zespołu. Kotły stalowo-węglowe, dzięki swym niezwykłym zaletom charakteryzują się prostą obsługą, oraz racjonalnym i ekonomicznym prowadzeniem procesu spalania.Ekologiczne kotły, to komfort, oszczędność, bezpieczeństwo, nowoczesność dla Twojego domu!