Kotły

Piece

Piece
Integralnym elementem niemalże każdej samodzielnej instalacji centralnego ogrzewania jest kocioł. To właśnie w nim odbywa się energetyczne spalanie paliwa, które prowadzi do wytworzenia ciepła.

Kotły retorowe

Kotły retorowe
Kotły retorowe z podajnikiem to bardzo ekonomiczne w użytkowaniu piece do centralnego ogrzewania. Retor to miejsce do spalania paliwa, które wykorzystuje w maksymalny sposób paliwo, tak, by temperatura została podgrzana do odpowiedniego poziomu. Proces spalania odbywa się bezpiecznie i bez dymu. Kotły retorowe sterowane są elektronicznie.

Kotły zasypowe

Kotły zasypowe
Kocioł zasypowy służy do spalania drewna, węgla i innych odpadów. Kocioł zasypowy składa się z paleniska, czyli miejsca gromadzenia opału oraz części grzewczej, oddzielonej od poprzedniej. Piece takie są w pełni bezpieczne i bardzo funkcjonalne.

Piece na drewno

Piece na drewno
Piec na drewno jest tani w utrzymaniu. Drewniane odpadki można kupić za grosze w tartakach. Ogrzewanie drewnem to ekologiczne dbanie o ciepło, a tanie drewno na opał można łatwo pozyskać. Wiele warsztatów stolarskich, które produkują meble czy inne wyroby z drewna sprzedaje odpadki do ogrzewania w piecach na drewno.

Ogrzewanie kominkowe

Ogrzewanie kominkowe
Kominek kojarzy się nam raczej ze stworzeniem przyjemnej i romantycznej atmosfery w zimne wieczory czy weekendy. Kominki jednak mogą być zastosowane jako urządzenia grzewcze w domach i mieszkaniach i to nie tylko w chłodne dni, jako dodatek do centralnego ogrzewania. Ogrzewanie kominkowe sprawdza się w małych domach, domach o małym metrażu, głównie parterowych z dużym korytarzem, salonem czy holem. Konieczna jest tylko dobra wentylacja, jaką nowoczesne budownictwo serwuje nam teraz przecież w standardzie. Grzanie kominkowe polega na umieszczeniu dużego kominka w salonie, kuchni czy innym pokoju, tudzież korytarzu i poprowadzenie aluminiowych rur wewnątrz ścian do poszczególnych pomieszczeń, dając tym samym przepływ ciepłego powietrza i jego nawiew do domu. Ogrzewanie kominkowe ma tez zastosowanie w małych domkach letniskowych, wypoczynkowych daczach, domkach wczasowych, gdzie piece oliwne, piece gazowe, czy piece elektryczne nie są konieczne. Wkład kominkowy albo z płaszczem wodnym albo powietrzem, ewentualnie jakiś piec wolnostojący wchodzą tu w rachubę. Kominek wykorzystywany jako ekopiec – jest ekonomiczny w eksploatacji.