Instalacje grzewcze

Instalacje gazowe

Instalacje gazowe
Zaraz na początku lat 90-tych okazało się, że są inne sposoby na ogrzewanie własnego domu, niż zastosowanie pieca węglowego. W alternatywie pozostawał chociażby kocioł gazowy. Klienci w momencie zaczęli interesować się nowszym rozwiązaniem, które odnalazło swoje miejsce na rynku Polskim.

Schemat instalacji

Schemat instalacji
Podczas tworzenia instalacji centralnego ogrzewania można pozwolić sobie na sporą dowolność. Nie można jednak zapominać o tym, że obowiązywać będą jednak pewne schematy bazowe. Dopiero na ich podstawie tworzy się rozwiązanie dostosowane do potrzeb konkretnego budynku.

Centralne ogrzewanie domu – poradnik

Centralne ogrzewanie domu – poradnik
Instalacja centralnego ogrzewania to zasadniczy punkt rozważań następujący po podstawowym wykończeniu domu. Jaki grzejniki zamontować, czy zdecydować się na ogrzewanie podłogowe czy w salonie zamieścić kominek oraz jakie techniki centralnego ogrzewania mają szansę przetrwać najdłużej, bez wymiany, bez naprawy. Najbardziej powszechne jest centralne ogrzewanie wodą, jaka płynie w rurach, grzejnikach i w ten sposób je nagrzewa, dając nam ciepło. Poradnik centralnego ogrzewania musi przede wszystkim wyjść od wskazania głównych źródeł ogrzewania domu. Centralne ogrzewanie dzielimy na: ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie gazowe ogrzewanie olejowe ogrzewanie słoneczne Źródłem ciepła są: drewno węgiel koks słoma wiklina trociny różne odpady, nie tylko drzewne, także na przykład zasuszone rośliny W gospodarstwach wiejskich typowe są duże piece do centralnego, które są na węgiel, koks, drewno i inne odpady. Nowoczesne ogrzewanie to także różne pompy ciepła, które rozprowadzają ciepłe powietrze po domu w ścianach. Ogrzewanie może być zatem centralne albo miejscowe, punktowe.

Grzanie podłogowe

Grzanie podłogowe
Postawmy sobie pytanie – w czym grzanie podłogowe przewyższa tradycyjne ogrzewanie centralnym i czy ogrzewanie podłogowe może być wykorzystywane do dużych powierzchni czy ma zastosowanie tylko na małych obszarach, w pojedynczych pokojach, salonie, poddaszu, itp.? Spotykamy się często z opinią fachowców, którzy twierdzą, że grzanie podłogowe, jego zalety, nie przekładają się na koszty inwestycji w takie ogrzewanie.