Instalacje gazowe

Instalacje gazowe
Zaraz na początku lat 90-tych okazało się, że są inne sposoby na ogrzewanie własnego domu, niż zastosowanie pieca węglowego. W alternatywie pozostawał chociażby kocioł gazowy. Klienci w momencie zaczęli interesować się nowszym rozwiązaniem, które odnalazło swoje miejsce na rynku Polskim.

Instalacje c.o.

Instalacje c.o.
W naszej szerokości geograficznej instalacje c.o. są bardzo kluczowym pojęciem. Nie da się ukryć, że klimat w Polsce nie jest najcieplejszy. Szczególnie sytuację taką odczuć można późną jesienią, przez całą zimę oraz wczesną wiosną.

Schemat instalacji

Schemat instalacji
Podczas tworzenia instalacji centralnego ogrzewania można pozwolić sobie na sporą dowolność. Nie można jednak zapominać o tym, że obowiązywać będą jednak pewne schematy bazowe. Dopiero na ich podstawie tworzy się rozwiązanie dostosowane do potrzeb konkretnego budynku.

Piece

Piece
Integralnym elementem niemalże każdej samodzielnej instalacji centralnego ogrzewania jest kocioł. To właśnie w nim odbywa się energetyczne spalanie paliwa, które prowadzi do wytworzenia ciepła.

Ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne
Bez wątpienia są na tym świecie ludzie, którym nie zależy ani na niskiej cenie, ani na oszczędności. Jeżeli dodatkowo oczekują praktyczności i łatwości w obsłudze, idealnym rozwiązaniem w przypadku systemu centralnego ogrzewania staje się instalacja elektryczna.

Grzejniki

Grzejniki
Grzejnik jest pojęciem niezwykle rozległym. W związku z tym może oznaczać naprawdę wiele urządzeń, które mogą się różnić nie tylko funkcjonowaniem, czy wyglądem. Rozbieżności mogą dotyczyć przede wszystkim zastosowania. Pierwszym rodzajem grzejników są urządzenia napędzane gazem.